Karta prepaid nie różni się z wyglądu niczym od karty debetowej bądź kredytowej (połączonej z kontem osobistym) Przedpłaconą kartą, tak samo jak innymi odmianami kart, możesz wypłacać gotówkę z bankomatów lub płacić w sklepach i przez internet.
Karta prepaid podpięta jest jedynie do rachunku technicznego w banku. Żeby z niej korzystać, wcześniej trzeba rachunek zasilić określoną kwotą. W ciągu roku suma zasileń nie może przekroczyć równowartości 2,5 tys. euro. Od karty kredytowej i debetowej prepaid różni się tym, że w większości przypadków jest anonimowa. Możesz ją kupić w naszym sklepie z gwarancją poufności Twoich danych osobowych. Na karcie przedpłaconej nie ma wytłoczonego nazwiska posiadacza. To oznacza, że taki plastik idealnie nadaje się dla osób, które nie lubią być przedmiotem "inwigilacji" przez banki i inne organizacje.


W razie utraty lub kradzieży prepaida , ryzykujesz co najwyżej, że stracisz tyle pieniędzy, ile było akurat na karcie, a nie wszystkie oszczędności (jak w przypadku innych kart). To również jeden z tańszych sposobów przekazywania pieniędzy z pominięciem kosztownych przelewów walutowych.

   

Anonimowość w cenie

Klienci cenią karty prepaid za to, że dają większe poczucie bezpieczeństwa(poufności) niż debetówki czy karty kredytowe. Ich anonimowość nie spodobała się Komisji Nadzoru Finansowego. W połowie ubiegłego roku zaleciła bankom, by przestały je wydawać. Mogą to robić, jeśli karty te są powiązane z rachunkiem imiennym. Banki niestety potraktowały jednak zalecenie KNF jak zakaz.
Karty, które zostały już wydane będą ważne i aktywne do końca daty ważności na karcie, w naszym przypadku prepaid będzie ważny jeszcze przez 3 lata, aż do 2019roku.

   

Wypłata pieniędzy

Co zrobić, jeśli okres ważności karty się zbliża, a na jej rachunku są jeszcze pieniądze? Najprościej zapłacić nią przez internet bądź wypłacić gotówkę z bankomatu. Gdy karta straciła już ważność, sposób wypłaty zależy od jej rodzaju.

Karty prepaid banki sprzedawały wraz z tzw. card carrier lub folderem, czyli dokumentem zawierającym dane karty, m.in. jej numer, PIN do płatności itd. Żeby odzyskać pieniądze, trzeba udać się do banku z kartą przedpłaconą, dowodem tożsamości i wspomnianym folderem (jeśli go zgubiłeś, to pieniędzy nie odzyskasz). Zwykle w ciągu roku od momentu, gdy karta przestała być aktywna, wykup pieniędzy z reguły jest bezpłatny.
W niektórych bankach(BZWBK) karty prepaid można było zarejestrować w specjalnym serwisie banku. Jeżeli ktoś to zrobił, może wycofać pieniądze bez okazania folderu i karty. Bank przeleje wówczas środki na rachunek wskazany przez posiadacza karty.

Sprzedam karty prepaid !

sprzedam karty prepaid